Srdce pro hrdinu

Projekt Srdce pro hrdinu má svého vítěze

3. ledna, 2024

Projekt Srdce pro hrdinu je u konce. Celé léto se diváci a čtenáři CNN Prima NEWS seznamovali s příběhy šesti hrdinů a následně v hlasování jednomu z nich darovali „srdce“ za jeho statečnost i pohotovou reakci. A jméno vítěze? Petr Jirout, který koncem srpna minulého roku bez zaváhání skočil pro tonoucí dítě. Krimi zprávy mu tak pod taktovkou projektu Prima SVĚT osobně předaly ceny.

„Pohlídejte mi kluka a zavolejte záchranku!“ Přesně to řekl Jirout řidiči, kterého zastavil krátce předtím, než se vrhl do řeky Chrudimky, aby z ní vylovil dvouletou holčičku. Ta vypadla z okna právě do říčky. Jirout se při tom sám zranil.

Redakce Krimi zpráv mu tak mohla pod taktovkou projektu Prima SVĚT osobně v září předat hodnotné ceny. Jirout si za svůj čin a vítězství v anketě vysloužil od skupiny Prima šek v hodnotě 20 tisíc korun, které následně věnuje na dobročinný projekt podle vlastního výběru. Mimoto dostal i druhý šek, a to na 10 tisíc korun na nákup u FotoŠkoda, a obdržel také hmotné dárky. „Částka poputuje k někomu, kdo si zaslouží pomoc a moc se o něm neví. Doufám, že uděláme radost,“ sdělil obdarovaný Jirout.

Příběhy, které inspirují

„Jsem moc rád, že můžeme našim divákům v Krimi zprávách ukazovat i příběhy, které mají šťastný konec. Kdo jiný by si také více zasloužil ocenění než lidé, kteří neváhali třeba i riskovat vlastní život, aby zachránili druhého? Na tvorbě seriálu se podílelo mnoho lidí z celé redakce CNN Prima NEWS, všichni s velkou radostí právě díky tomu, jak jsou příběhy hrdinů inspirativní,“ řekl k samotnému projektu vedoucí vydání Krimi zpráv Václav Janata.

Skupina Prima i CNN Prima NEWS pravidelně pomáhají tam, kde je to potřeba. V loňském roce zpravodajská multiplatforma zorganizovala spolu s Českým červeným křížem Sbírku dětem Ukrajiny. Na materiální pomoc do vybraných dětských oddělení v ukrajinských nemocnicích se vybralo přes 35 milionů korun. Přes 3 miliony korun se podařilo vybrat na pomoc pandemií zkoušeným zdravotním sestrám v rámci sbírky Sestřičky sestřičkám.

Tváře CNN Prima NEWS se pravidelně zapojují do charitativních počinů v rámci komunitního projektu Prima SVĚT. Během pandemie covidu moderátoři Hlavních zpráv a dalších pořadů navštívili extrémně vytížené lékaře a sestry v Thomayerově nemocnici v rámci mikulášské nadílky a šli také příkladem veřejnosti během kampaně Ruce s Českým červeným křížem, kdy hromadně darovali krev v období jejího akutního nedostatku.