Prima Vánoční nadílka vykouzlila desítky úsměvů na tvářích malých pacientů i zdravotníků

3. ledna, 2024

Na začátku prosince uspořádala skupina Prima pod taktovkou svého projektu Prima SVĚT sbírku pro děti v nemocnicích, do které se díky jejím zaměstnancům podařilo získat stovky hraček pro všechny malé pacienty. Na dětskou chirurgii a traumatologii Thomayerovy nemocnice a FN Bulovka tak putovaly desítky stolních her, hraček, skládaček, knížek i plyšáků všech velikostí, nechyběly ani vouchery na roční předplatné prima+.

Oblíbený moderátor a kutil Láďa Hruška byl osobně vše předat dětem, které kvůli úrazům nebo onemocnění nemohly trávit Vánoce se svou rodinou, aby jim tak alespoň trochu pobyt v nemocničním prostředí zpříjemnil. Ještě před Vánoci jeho kroky vedly také do FN Motol, kde společně s moderátory Karlem Voříškem a Klárou Doležalovou předali onkologicky nemocným pacientům desítky dárků od skupiny Prima a několika partnerů.

Tradičně nechyběla ani mikulášská návštěva Thomayerovy nemocnice. Sabina Laurinová, Šimon Bilina, Lucie Šteflová a Jiří Ployhar se oblékli za anděla, Mikuláše a čerty a zavítali na dětskou chirurgii. Každý rok 5. prosince herci navštěvují děti, které se v onen den ocitly v nemocnici, aby jim udělali radost a zároveň zjistili, zda byly tyto děti během roku hodné. Společnost dospělým tentokrát udělali i malí čertíci Adéla Hessová a Jakub Barták.

Mikuláše v rouchu, s dlouhými vousy a velkou berlou doprovázeli hodný anděl a čtyři neposední čerti. Tihle všichni oživili chodby dětské chirurgie Fakultní Thomayerovy nemocnice. Jen občas došlo na dětské slzičky, v tom případě hned nastoupila andělská Sabina Laurinová, aby situaci zachránila. Děti díky dárkům, sladkostem a focení s herci přišly na malou chvíli na jiné myšlenky, protože fanoušků seriálu ZOO se v pokojích našlo dost.

Je Prima společně pomáhat.