Prima SVĚT pomohl zútulnit FN Motol

Projekt Prima SVĚT jako nový partner Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové pomohl zútulnit dětskou stomatologii a ortopedii ve FN Motol

6. června, 2022

Skupina Prima se pod hlavičkou projektu Prima SVĚT již několik let věnuje podpoře lokálních komunit, a to napříč mnoha různými oblastmi. Podílí se především na zatraktivňování veřejných míst prostřednictvím dětských hřišť, naučných stezek a v neposlední řadě také pomáhá zútulňovat nemocniční prostory pro malé i velké pacienty. Jednou z takových realizací, do které se Prima tentokrát zapojila ve spolupráci s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové, je výmalba a vybavení oddělení dětské stomatologie a ortopedie ve Fakultní nemocnici v Motole v Praze.

Za projektem výmalby dětských oddělení stomatologie a ortopedie ve FN Motol stojí Nadační fond Zdeňky Žádníkové, který se věnuje zútulňování prostorů v nemocnici již dlouhou řadu let. Dvorním malířem NF, který ztvárňuje malby, postavičky i texty, jež plní nejen funkci zábavnou, ale i vzdělávací, je Libor Škrlík. „K výzdobě jsme využili sloupy, stěny i prosklené plochy formou polepů. Na oddělení stomatologie jsme vytvořili nástěnné malby s motivy zoubkové víly a zoubkového království, na oddělení ortopedie se zase mohou pyšnit tématem ZOO na výletě. Pro tyto projekty jsme navíc volili také interaktivní nástěnné prvky, které jsou u dětí velmi oblíbené. Jsme rádi, že na obou odděleních panovala příjemná atmosféra a pohodová spolupráce se zdravotníky a že jsme i tentokrát mohli alespoň částečně zpříjemnit pobyt malým návštěvníkům,“ uvádí Zdeňka Žádníková.

„Pěkná výzdoba je chloubou již na mnoha našich pracovištích a nyní se rozšířila na stomatologické a ortopedické oddělení. Máme velkou radost. Nadaci patří velký dík za dětské pacienty i personál. Malby, které mají děj, jsou zábavné a poučné, nepochybně dětským pacientům zpříjemňují pobyt v nemocnici. Zdravotnický personál se velmi rád podílel na výzdobě svými příběhy a nápady,“ říká Mgr. Jana Nováková, MBA, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Motol.

Na zatraktivnění obou oddělení se podílel také komunitní projekt Prima SVĚT skupiny Prima. „Ač nemocnice není místo, kam by děti chodily s radostí a dobrovolně, jsme moc rádi, že jsme se mohli do projektu zapojit. Veselé obrázky a interaktivní hračky je alespoň na chvíli zabaví a zmírní přirozený stres z pobytu v nemocničním prostředí. Navíc se vždy jedná o originální koncept pro dané oddělení, takže děti rády ze zvědavosti navštěvují i ostatní místa,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima, a dodává: „Realizace ve FN Motol je již několikátým naším počinem, do kterého zapojujeme postavičku Primáčka ze stejnojmenného magazínu. Kromě toho, že jej děti uvidí mezi pohádkovými bytostmi na stěnách, si mohou přečíst i jeho příběhy.“

Díky společnosti ASKO – NÁBYTEK disponuje oddělení stomatologie také praktickými regály a knihovnami, ve kterých malí návštěvníci vždy najdou časopisy, omalovánky a mnoho dalších aktivit. „Spolupráci na vybavení dětského koutku v nově zrekonstruované stomatologické ambulanci ve FN Motol jsme nemohli odmítnout. Jsme rádi, že jsme se tentokrát mohli podílet na zvýšení pohodlí a komfortu dětských pacientů během návštěv FN Motol,“ říká Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO – NÁBYTEK. „Vybrali jsme takový nábytek, který bude vyhovovat potřebám dětských návštěvníků tak, aby děti měly všechny hračky, pastelky, omalovánky i hry hned po ruce,“ doplňuje.

Do projektu se zapojila také společnost ADC Blackfire, díky které si mohou pacienti po návštěvě ordinace odnést jako odměnu za statečnost barevné kartičky DIXIT.

FN Motol