Naučná stezka a festival POHO den

Televize Prima podpoří naučnou stezku a festival POHO den

13. května, 2022

Program POHO 2030 vedený společností Moravskoslezské Investice a Development (MSID) získal silného mediálního partnera, kterým je skupina Prima. Společně budou v rámci několika projektů rozvíjet povědomí o pohornické krajině a přinášet zajímavý kulturní program nejen pro místní komunitu. Letos přispějí na naučnou stezku v zámeckém parku v Orlové, druhý ročník eventu POHO den i udržitelný festival reBarbora.

Transformace pohornické krajiny není pouze o proměně důlních areálů, ale také o změně její image a zvýšení povědomí v kraji a mimo něj. V rámci programu POHO 2030 se každoročně pořádají aktivity pro širokou veřejnost, jejichž cílem je poukázat na důležitost historie regionu, její budoucnost a potenciál.

Značka POHO2030 už dávno překročila hranice regionu, proměna území ale musí dávat smysl hlavně místním lidem. Pro ně chceme chystat akce, které ukážou zdejší místa živá a v plné kráse, aby věděli, že je na co být hrdý a že zdejší unikátní krajina může být klíčem k úspěchu regionu. Skupina Prima je důvěryhodný partner tady i v jiných regionech, tak díky ní můžeme lépe inspirovat a motivovat “, řekl člen představenstva MSID Petr Birklen.

Jednání se skupinou Prima začalo již v roce 2021, kdy se zástupci televize seznamovali s náplní POHO2030. Následně byla domluvena spolupráce na realizaci naučné stezky v zámeckém parku ve staré Orlové, na níž skupina Prima městu přispěla částkou 150 000 Kč v rámci projektu Prima SVĚT. Otevřena by měla být letos na konci srpna.

Pro program POHO 2030 je pak velmi důležitá mediální podpora 2. ročníku festivalu POHO den. Skupina Prima se do festivalu navíc aktivně zapojí doprovodným programem. POHO den se bude konat 27. – 28. 8. u Dolu Gabriela a na Starém náměstí v Orlové.

Vizí skupiny Prima je bavit lidi, a to nejen u televizních obrazovek. S touto myšlenkou také před několika lety vznikl charitativní projekt Prima SVĚT, jehož prostřednictvím každý rok realizujeme dětská hřiště, naučné stezky i dětské koutky v nemocnicích. Jsme rádi, že můžeme navázat spolupráci s městem Orlová a zástupci MSID a realizovat náš první projekt v této pohornické krajině. Díky nově vznikajícím projektům i nadšenému přístupu lokální komunity se naše spolupráce postupně rozšířila o další společné aktivity se zapojením dalších značek skupiny Prima,“ uvádí marketingový ředitel skupiny Prima Aleš Pýcha.

Dohodnuto bylo také mediální partnerství pro festival reBarbora, kterou zaštítí kanál Prima COOL. Jedná se o první udržitelný festival v České republice a ve střední Evropě, který proběhne v areálu dolu Barbora ve dnech 27. – 28. května 2022.

Pohornickou krajinu Karvinska chceme v nejbližších letech významně proměnit. Díky transformaci se sem mají vrátit lidé, a to za zábavou, odpočinkem nebo i podnikáním. Připravuje se tu několik rozvojových projektů a rozhodně je na místě dát lidem vědět, na co se v pohornické krajině mohou těšit. Proto jsem rád, že má náš program POHO 2030 tak silného mediálního partnera, jako je televize Prima,“ uzavřel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

O transformačním programu se můžete dozvědět více na stránkách POHO 2030 nebo na Facebooku POHO 2030.