Prima online

Prima online patří mezi další klíčové segmenty naší skupiny. Počtem zhlédnutých videí se řadíme mezi jedničky na trhu. Začátkem roku 2023 jsme úspěšně spustili novou streamovací platformu prima+, která zdárně navázala na úspěchy webu iprima.cz. Náš zpravodajský web CNNPrima.cz patří mezi 5 TOP zpravodajských českých webů. Široké portfolio lifestylových magazínů nabízí zajímavý obsah pro každého. Od historie, vaření, kosmetických tipů, zajímavostí ze světa filmů a seriálů až po zprávy ze života celebrit. V lednu 2023 web CNNPrima.cz a lifestyle magazíny zaznamenaly celkem 17 354 000 video views (142% meziroční nárůst).

Rozvoj naší onlinové sekce začal na přelomu let 2011/2012, kdy vznikly vlajkový web iPrima.cz, kanálové weby Prima COOL, Prima ZOOM, Prima LOVE, první videoslužba Prima PLAY s mobilní aplikací. O rok později byly založeny první sociální profily pro naše pořady a weby a do naší rodiny přibyly portály zaměřené na ženy – Prima ŽENY a bulvární web Prima STYLE a kulinářský Prima FRESH. V roce 2014 odstartoval web Autosalon.tv, v roce 2015 jsme uvedli aplikace Prima PLAY a Prima kvízy a realizovali první komerční kampaň na HbbTV platformě, kde jsme i uvedli klientsky oblíbenou aplikaci Prima LETÁKY.

Důležitým byl pro nás rok 2017, kdy jsme významně rebrandovali a redesignovali web iPrima.cz, pod jehož značku jsme i zastřešili video obsah z webu Prima PLAY. O rok později jsme v novém kabátě představili platformu HbbTV. Dalším milníkem byl pro nás rok 2019, kdy jsme významně posílili online produkty. Produkty z automotive segmentu zastřešila značka CAR PR v čele s pořadem a webem Autosalon. Novou akvizici s Českým kutilem i rozvoj dosavadních pořadů v hobby segmentu jsme zastřešili pod značku Prima DOMA. Poslední zajímavou posilou na poli online byla PLAYzone Arena, která se zaměřuje na dění v esportu i pořádání samotných eventů a soutěží.

V roce 2020 jsme uvedli online produkt na podporu klientských prodejů pod značkou Prima NÁKUPY, v květnu téhož roku jsme spustili nový vlajkový web CNNPrima.cz, který se jako součást multiplatformy CNN Prima NEWS zaměřuje na zpravodajství a zajímavě propojuje televizní a online svět. O necelý rok později se CNNPrima.cz probojoval mezi TOP 3 zpravodajské weby na českém trhu.

Co přinesl rok 2022?

V roce 2022 jsme zavedli unikátní crossplatformní měření reklamy, které kombinuje výsledky kampaní v TV a online (včetně HbbTV). Tímto unikátním projektem jsme reagovali na současný trend, kdy se návyk diváků při sledování televize mění, a ustanovili jsme jednotnou měnu pro měření „total videa“ na českém trhu.

Začátkem roku 2023 jsme uvedli jedinou flexibilní streamovací službu prima+, která nabízí pro celou rodinu televizní předpremiéry, tisíce filmových i seriálových titulů a exkluzivní vlastní seriálovou tvorbu pod hlavičkou prima+ ORIGINALS. Na jaře 2023 po akvizici Impression Media do našeho portfolia přibyly weby autoweb.cz, femina.cz, Ceskehry.cz, MagazinZahrada.cz a další.

Na českém trhu patříme mezi lídry v oblasti HbbTV a videoslužeb. Meziročně evidujeme 56% nárůst konzumace videí v HbbTV archivu a v současné době je na kanálech Primy nejvíce aktivních diváků v HbbTV. V roce 2020 zasáhlo červené tlačítko měsíčně téměř 2,5 milionu diváků (2 455 000). Cílovou skupinou jsou lidé ve věku 15–54 let z velkých měst. Aplikace Prima Letáky, která funguje na HbbTV platformě, je součástí nákupního portálu Prima Nákupy. Klienti tak mohou v průběhu celého roku poutat nejen na aktuální nákupní akce, které inzerují v letácích, ale mohou pomocí červeného tlačítka nabídnout divákům také konkrétní slevu v podobě kupónu.

Prima+

Streamovací službu prima+ jsme spustili 8. února 2023. Jedná se již o třetí videoslužbu skupiny Prima. První videoslužba Prima PLAY vznikla na přelomu let 2011 a 2012 spolu s rozvojem online portfolia skupiny Prima v čele s webem iPrima.cz. V roce 2017 došlo k jejímu redesignu a rebrandingu a byla zastřešena značkou iPrima.cz. Obsah platformy prima+ je zacílen na celou rodinu, vedle televizních předpremiér nabízíme tisíce filmových i seriálových titulů a exkluzivní vlastní seriálovou tvorbu pod hlavičkou prima+ ORIGINALS. Jednalo se o dosud největší online projekt skupiny Prima v její historii, uživatelům přináší atraktivní design i uživatelsky přátelské, a hlavně přehledné rozhraní. Volně jsme se inspirovali u existujících videoslužeb a přinášíme to nejlepší z nich.

Naše služba je jediná flexibilní videoslužba na českém trhu. Uživatelům umožní konzumovat obsah na základě výběru ze tří tarifů, přičemž každý z nich umožňuje až pět unikátních profilů. Základní nabídka FREE, která umožňuje přístup do videoarchivu pořadů skupiny Prima, je zdarma. Registrovaným uživatelům umožní také sledování živého vysílání všech českých stanic skupiny Prima. Vše v SD kvalitě a s reklamou. Rozšířená nabídka LIGHT za 99 Kč měsíčně nabídne uživatelům navíc předpremiéry oblíbených Prima pořadů a seriálů až sedm dní před televizním vysíláním, více než dva tisíce českých i zahraničních titulů a také exkluzivní obsah prima+ ORIGINALS, a to všechno v HD kvalitě a s polovičním objemem reklamy. Tarif PREMIUM za 149 Kč měsíčně obsahuje kompletní nabídku v nejkvalitnější FullHD kvalitě a zcela bez reklam. Každý registrovaný uživatel si může vytvořit až pět rodinných personifikovaných profilů s doporučovaným obsahem na míru. Registrovat je možné rovněž až pět zařízení v domácnosti (SMART TV nebo HbbTV, telefon, počítač či tablet), současně je možné sledovat tři streamy prima+.

A co jsou pořady prima+ ORIGINALS? 

A co jsou pořady prima+ ORIGINALS? Jedná se o původní tvorbu skupiny Prima, kterou mohou uživatelé prima+ zhlédnout exkluzivně až rok před uvedením v televizi. Zaměření originálního obsahu je vybíráno tak, abychom potěšili každého diváka. Jedná se o prémiové formáty natáčené předními českými tvůrci. Do rozvoje těchto formátů skupina Prima během let 2023 až 2025 výrazně investuje.

Mezi prvními prémiovými formáty mohou diváci vidět komediální gangsterku Bodyguardi s Predragem Bjelacem a Adamem Ernestem v hlavních rolích. Fiktivní příběh, volně inspirovaný prostředím vysoké politiky, vypráví politické drama Sedm schodů k moci s Evou Podzimkovou (dříve Josefíkovou) v hlavní roli. Detektivní seriály Půlnoční zpověď a Poslední oběť představují Markétu Plánkovou a Marka Lamboru v hlavních rolích. Detektivní love story Zákony vlka se Stanislavem Majerem a Lindou Rybovou v hlavních rolích rozkrývá na pozadí osmi krimi případů tajuplný příběh milenců, které pojí vášeň stejně silná, jako je jejich temná minulost. Agrometal je komedie Karla Janáka a Rudolfa Hrušínského nejml. z prostředí svérázné vesnice s písničkami kapely Kabát, a Pod hladinou – seriál v režii Vojtěcha Moravce z prostředí potápěčů a poříční policie s Matějem Hádkem a Sandrou Novákovou v hlavních rolích.

V předpremiéře mohou uživatelé sledovat i vybrané pořady vlastní tvorby skupiny Prima v závislosti na programu a dostupných licencích. Oblíbené jsou například předpremiéry vlajkových seriálů ZOO a Dobré zprávy. 

Kreativní kampaň pro prima+ se opírá o mimozemšťana Pýtýho a animovanou rodinu Plusákových, jejíž členové reprezentují jednotlivé segmenty budoucích uživatelů. V humorných skečích přibližují princip fungování platformy i její obsah. Hlasy animovaným postavám propůjčili Jiří Lábus, Bára Hrzánová, Lucie Vondráčková, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová a Robin Pařík.

V polovině června 2023 jsme měli téměř 700 000 registrovaných aktivních uživatelů, kteří si přehráli více než 33 milionů videí.

Webový magazín CNN Prima NEWS

CNNPRIMA.CZ

V květnu 2020 byl s příchodem multiplatformy CNN Prima NEWS spuštěn také web CNNPrima.cz. Již za rok, v dubnu 2021, se probojoval s 3 755 800 reálnými uživateli mezi TOP 3 zpravodajské weby. K úspěšnému rozjezdu webu CNNPrima.cz pomohl atraktivní obsah i přehledný design. Vedle aktuálního zpravodajství web čtenářům přináší reportáže se sociální tematikou, exkluzivní rozhovory či příběhy. Výborně funguje propojení televizního obsahu do online podoby. Mezi pořady z televizního obsahu mají největší sledovanost na webu CNNPrima.cz nedělní Partie Terezie Tománkové, večerní publicistický pořad 360° či pravdivé životní příběhy známých osobností bez obalu Povídej. Diváci na webu mohou sledovat i speciální online pořady zaměřené na trendy témata, jako jsou kryptoměny, gaming nebo příběhy úspěšných podnikatelů. Velké oblibě se těší servisní ekonomická témata, která pomáhají lidem ušetřit v náročné době krize.

Diváci se pravidelně mohou při sledování televizního obsahu programu CNN Prima NEWS pomocí QR kódu dostat k dalšímu online obsahu. Při předvolebních debatách navíc skvěle funguje propojení přímého přenosu s hlasováním diváků přes QR kód na webu a přes SMS. Velmi úspěšná byla i interaktivní mapa s výsledky hlasování v jednotlivých městech a obcích při komunitních volbách na podzim 2022 i prezidentské volbě na začátku roku 2023.

CNNPrima.cz průměrně navštíví 3,8 milionu reálných uživatelů měsíčně. Na sociálních sítích (Facebook, Instagram, TikTok, YouTube a Twitter) v průměru měsíčně osloví 6,1 milionu lidí.

V květnu 2023 patřil web CNNPrima.cz mezi TOP 5 zpravodajských webů v Česku a dosáhl 3 010 591 reálných uživatelů, 45 339 582 zobrazených stránek a 29 267 972 video views.

Webový magazín Prima Ženy

Prima ŽENY

Online lifestylový magazín pro každou ženu. Přináší každodenní novinky ze světa celebrit, módy, krásy, zdraví a diet. Čtení o inspirativních ženách, rady odborníků, tipy pro maminky, horoskopy a astročlánky. Inspirativní nahlédnutí do světa úspěšných žen přináší online pořad Mámy sobě s redaktorku Andreou Antony, kde slavné maminky prozrazují své tipy, jak se s mateřstvím vyrovnaly.

Web Prima ŽENY s téměř 2milionovým zásahem reálných uživatelů měsíčně patří mezi TOP 3 online magazíny pro ženy na českém trhu. Facebookový profil sleduje 59 000 lidí. Cílová skupiny jsou ženy nad 35 let.

Webový magazín Prima Fresh

Prima FRESH

Prima FRESH je tu pro milovníky dobré kuchyně, sběratele gurmánských zážitků i pro ty, co do tajů gastronomie a přípravy pokrmů chtějí teprve proniknout.

Pod taktovkou a vařečkou zkušené šéfredaktorky Kláry Michalové přináší každý den přehledné recepty, videonávody i ty nejlepší recepty z televizních pořadů. Nechává nás nahlédnout pod pokličku nejlepších českých i světových šéfkuchařů, foodbloggerů a influencerů. Doporučuje kvalitní restaurace a testuje jejich menu. Měsíčně zasáhne téměř 1,5 milionů lidí, co milují dobré jídlo. Na Facebooku má 54 000 sledujících, na Instagramu 25 000. Primárně oslovuje ženy ve věku 25–54 let.

Webový magazín Prima Living

Prima LIVING

Pro všechny, kdo hledají inspiraci z oblasti bydlení, architektury, designu a zahrady, je tu online magazín Prima LIVING.

Denně přináší rady a tipy, jak si zkrášlit či proměnit interiéry od kuchyně až po koupelnu nebo jak si nechat ve městě rozkvést svůj balkón či terasu. Milovníkům zahradničení přináší rady na zahradu, představuje sezónní sortiment zeleniny a ovoce, zapomenuté květiny z babiččiných zahrad i poslední trendy. V neposlední řadě přináší to nejlepší z pořadů televize Prima, jako jsou Jak se staví sen či České chaty snů. Měsíčně zasáhne přes 500 000 reálných uživatelů. Cílovou skupinou jsou ženy nad 25 let.

Webový magazín Prima Lajk

LAJK.CZ

Lajk.cz se orientuje na svět youtuberů, influencerů a showbyznysu.

Mapuje virální videa, dění na sociálních sítích a věnuje se i problematice vztahů a spokojeného sexu. Cílí na mladé uživatele, které zajímá svět sociálních sítí. Má 167 000 sledujících na Facebooku.

Webový magazín Prima Cool

Prima COOL

Herní a technologické novinky, žebříčky nejlepších filmů i zajímavosti ze světa filmových hvězd, aktuality z esportu, a ještě mnohem víc přináší online magazín Prima COOL

Představuje vlastní tvorbu oblíbeného televizního kanálu Prima. Má mladou aktivních cílovou skupinu, primárně cílí na mladé muže ve věku 25–45 let. Měsíčně zasáhne přes 650 000 reálných uživatelů. Na Facebooku má úctyhodných 869 799 fanoušků.

Webový magazím Prima Zoom

Prima ZOOM

Svět zajímavostí o historii, vesmíru, přírodě, vědě a cestování přináší online magazín Prima ZOOM

Měsíčně jej navštíví 1 493 422 reálných uživatelů, na Facebooku má 757 449 fanoušků. Je to druhý nejnavštěvovanější web v kategorii Cestování. Jeho cílovou skupinou jsou muži starší 25 let.

Webový magazín Autosalon

Autosalon.tv

Pro nadšence rychlých motorů, ekonomických motorů, ale hlavně krásného designu je tu web autosalon.tv. Představuje auta, motorky, recenze nových aut i rady k ojetý vozům.

Přináší videa a bonusy z oblíbených moto pořadů skupiny Prima – Autosalon, Fotr na tripu nebo Blondýna, kutil a zabiják. Novinkou je katalog nejprodávanějších modelů nových automobilů na českém trhu, který pomáhá zorientovat se každému, kdo uvažuje o nákupu nového vozu. Měsíčně zasáhne přes 1,1 mil. reálných uživatelů, má přes 85 000 sledujících na Facebooku. Cílovou skupinou jsou muži 25–54 let.

Webový magazín Autoweb

Autoweb.cz

Úspěšný online magazín o autech patří do našeho portfolia od jara 2023. 

Publikuje testy nových aut i jejich přehledný katalog. Přináší statistiky i cenné zkušenosti z trhu s ojetými auty, věnuje se oblasti tunningu a motosportu. Navíc zprostředkovává cenné rady řidičům v nesnázích v rubrice Poradna, začátečníci se zase mohou zkušebně otestovat v rubrice Autoškola.

Webový magazín PLAYzone

PLAYzone.cz

Herní portál PLAYzone je zaměřen na podporu a rozvoj online her v Česku a na Slovensku. Každý den přináší kompletní zpravodajství z domácí i zahraniční hráčské scény.

Pro komunity pořádá krátkodobě i dlouhodobě trvající soutěže. Kromě toho web nabízí množství komunitních funkcí, jako jsou videa, fóra či události. Od roku 2011 je PLAYzone držitelem oficiální licence pro pořádání Mistrovství ČR v počítačových hrách a od roku 2016 také Mistrovství ČR v mobilních hrách. Pod hlavičkou portálu se tak pravidelně koná celoroční kvalifikace, z níž vždy na podzim roku vzejdou ti nejlepší hráči česko-slovenské scény, kteří bojují o titul mistra ČR a statisícové ceny.

Webový magazín Playboy

PLAYBOY.cz

Exkluzivní lifestylový obsah z tištěného magazínu PLAYBOY v online podobě, samozřejmě s něčím navíc.

Jeho obsah ocení každý moderní muž, který si zde najde to své. Ať jde o lifestylová témata, auto-moto, příběhy zajímavých osobností ze všech oborů a koutů světa, sport nebo kulturu. Web nabízí i pohled do zákulisí ikonického magazínu, a čtenáři se tak mohou dozvědět podrobnosti z přípravy jednotlivých čísel nebo nahlédnout za oponu focení titulní strany.

ČESKÝ KUTIL.cz

Web pro všechny české kutily je plný návodů a postupů. 

Web pro všechny české kutily je plný návodů a postupů. Kutilové zde najdou spousty užitečných rad, zajímavých nápadů a inspiraci pro svou dílnu a domácnost, to vše přehledně rozdělené do rubrik. „Domácnost“ poradí, jak si vyrobit či zrenovovat nábytek nebo provést drobné domácí opravy. „Zahrada“ se zaměřuje nejen na zahradní stavby, své místo v ní mají i novinky v oblasti zahradního nářadí a techniky. Jak pracovat s nářadím a nástroji či používat lepidla, barvy a jinou chemii, ukazuje rubrika „Dílna“. Všichni, kdo mají šikovné ruce, najdou inspiraci v rubrice „Tvoříme“, plné nápadů na vyrábění s dětmi, starých řemesel i návodů dle ročních období. „Kutiloviny“ pak přináší speciální tipy redakce. Web se pyšní 250 000 návštěv měsíčně a 500 000 zhlédnutých stránek za stejné časové období.

Prima NÁPADY

Magazín převážně pro ženské publikum. Příjemným způsobem inspiruje a radí s tématy kolem péče o domácnost, pěstování rostlin a květin, vaření, tvoření a výtvarných technik, domácích mazlíčků a českých tradic a řemesel.

Nechybí ani rubrika zaměřená na zdraví nebo tipy na akce. Stránky navštíví 250 000 uživatelů měsíčně, kteří zhlédnou celkem 500 000 stránek. Pro všechny kreativní ženy je připravena i stejnojmenná stránka na Facebooku s dosahem až 200 000 uživatelů.

Fachmani.cz

Tematicky zaměřený web na stavbu a rekonstrukci je určen každému, kdo staví a rekonstruuje svépomocí. 

Cílí i na drobné investory a řemeslníky. Vznikl na základě stejnojmenného pořadu televize Prima, ale dnes nabízí návody a postupy, jak na rekonstrukci krok za krokem, a zároveň představuje novinky a inovace v oblasti stavebních materiálů, vybavení i energetiky – představuje například aplikaci Online stavební deník. Návštěvnost webu je 100 000 uživatelů měsíčně při 300 000 zhlédnutých stránek.

Zahrádkářská poradna.cz

Zahrádkářský web je plný užitečných rad, zajímavých nápadů a inspirací pro divácké zahrady, terasy či balkony.

Kromě magazínu je na stránkách dostupná rubrika „Otázky a odpovědi“, ve které se mohou návštěvníci radit ohledně zahradních témat s odborníky. Návštěvnost webu je v průměru 250 000 návštěv za měsíc, počet zhlédnutých stránek je pak 500 000 měsíčně. Na web je navázána stejnojmenná facebooková stránka s dosahem až 250 000 uživatelů a veřejná skupina s 56 000 členy.

Prima DOMA.TV

Videoportál, který obsahuje rozsáhlý archiv hobby pořadů televize Prima, a to s historií až od roku 2005. 

Uživatelé v něm tak najdou jednotlivé reportáže z oblíbených pořadů jako Gondíci s.r.o. či Fachmani, ale i ze stálic televizních obrazovek, jako jsou RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ, Libovky Pepy Libického nebo Vychytávky Ládi Hrušky. Nechybí v něm však ani online pořady z dílny Prima DOMA, například bonusové epizody Minutového manžela. Celkem je v něm k dispozici více než 9000 videí. Díky intuitivnímu rozhraní nabízí uživatelům videa související s jejich vyhledáváním, a poskytuje tak komplexní informační servis. Diváci si na portálu pustí zhruba 230 000 videí za měsíc.

Magazinzahrada.cz

Přináší vše o zahradách, zahradním nábytku, nářadí, bazénech, jezírkách, květinách i okrasných dřevinách.

Představuje jednotlivé rostliny i přehledný atlas nebo zahradnické kalendárium. Na webu nechybí ani zdravé recepty, tipy na realizaci zahrad a zahradní architekturu nebo informace o trendy přírodních zahradách.

Living.cz

Jak si vytvořit interiér přesně podle svých představ, ať se jedná o jakoukoli místnost, pořídit si či postavit dům z těch správných materiálů a dobře o něj pečovat.

I to, jak ze zahrady vyčarovat pohádkové místo nebo jak se pustit do chataření a chalupaření, poradí web Living.cz.

Jsem in, jsem žena. Femina.cz nabízí vše, co zajímá každou moderní ženu, která ráda pečuje o sebe i své blízké. 

Od módy přes sport, krásu, zdraví, až po wellness. Nechybí rubriky hubnutí s návody na cvičení, s dietními jídelníčky či vztahy, které se zabývají všemi situacemi, jimiž žena ve svém životě může procházet. Sekce zábava pak přináší informace ze světa celebrit i tipy na cestování či kvízy.

Rádia skupiny Prima

I naše rádia mají své online podoby, kde uveřejňují aktuality, program rádií, pozvánky na akce nebo vyhlašují soutěže.

Podívejte se na weby kiss.cz, radiobeat.cz, countryradio.cz, radiospin.cz, radio1.cz nebo signalradio.cz nebo si stáhněte aplikaci do svého mobilu.