Radio 1

„Je hodně stanic, ale jen jedno rádio.“ Radio 1 je výjimečná rozhlasová stanice v českém éteru! Vzniklo na jaře roku 1991, ale skutečný začátek vysílání přišel na podzim roku 1990 během výstavy Totalitní zóna v podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné. Vysílání tehdy ještě pirátské rozhlasové stanice Stalin vzbudilo mimořádný ohlas, bylo ovšem po několika dnech úředně zastaveno. Petici za znovuobnovení vysílání a proti monopolu státního rozhlasu a televize podepsalo na 30 000 lidí. Na začátku roku 1991 bylo zařízení vráceno, a Radio 1 se tak stalo první českou soukromou nezávislou rozhlasovou stanicí v této republice. Radio 1 se od začátku své existence lišilo od ostatních komerčních stanic svou alternativní hudební dramaturgií, která není svázaná programovými pravidly. Hlavní charakteristikou Radia 1 je maximální otevřenost, a to jak k různorodým hudebním žánrům, tak i v přístupu k posluchačům. V programu nechybí komponované pořady a publicistické relace.

Nedílnou součástí filozofie Radia 1 je zejména živý kontakt s posluchači po celý den, stálý kulturní přehled o akcích v Praze i okolí, což dokazuje jak velké množství živých rozhovorů, tak například pravidelný Kulturní servis a okamžité zařazování nových nahrávek s akcentem na domácí tvorbu interpretů, kteří nabízejí neotřelé hudební postupy. Kromě moderátorských vstupů nabízí stanice celou řadu tematických pořadů, jako je například Knižní servis, Odvážné palce, Vintage Cool, Staré poledne. Pondělní večery patří cestování v pořadu Ešus, úterý Velké sedmě, středa Reflektoru, čtvrtky Hitparádě Radia 1, pátky pořadu Šejkr, sobotní večery pořadu Buzz a neděle představování Novinek na alternativní scéně.

Hlavní cílová skupina jsou především lidé ve věku 30–49 let, kterým nestačí mainstreamová nabídka ostatních rádií nejen v Praze – Radio 1 lze naladit i ve většině Středočeského kraje, v Plzni a okolí, Českých Budějovicích a okolí a Liberci a okolí.

Radio 1 je mediálním partnerem celé řady výstav, koncertů a festivalů.

Týdenní poslech: 74 000 lidí
Zásah: 27 000 posluchačů denně