Rádia skupiny Prima

Součástí naší skupiny jsou nejen televizní kanály, ale i rádia. Konkrétně se jedná o šest stanic patřících pod Radio United Broadcasting, které posluchačům nabízí široké spektrum hudebních žánrů od country až po techno. Díky moderním online platformám, jakou jsou aplikace a sociální sítě, dokážou moderátoři se svými posluchači aktivně komunikovat na sociálních sítích a zapojovat je do soutěží.

Rádio BEAT

První rockové rádio v ČR začalo vysílat jako lokální pražská stanice 1. 1. 2002, dnes má však pokrytí na většině území naší republiky. Mezi programové stálice patří Páteční flám, Beatové tupláky, Rocková zpovědnice, Večer u repráku, Hard & Heavy či Větrník. Velice oblíbené jsou i tematicky laděné víkendy, které se věnují danému hudebnímu nebo kulturnímu fenoménu. Rádio Beat potkáte u každé kvalitní bigbítové akce, ať už jako mediálního partnera nebo organizátora. Posluchači mohou navštívit letní akce jako Beatovou pumpu, kde se propojuje kvalitní rocková a hardrocková hudba s novými krásnými stroji. Beatová síň slávy zas každoročně oceňuje největší rockové legendy, které zásadně ovlivnily českou hudební scénu. Zatímco nominované vybírají hudební znalci a publicisté, samotná volba rockového krále je v rukou posluchačů rádia Beat.

Mimo éter komunikují moderátoři pomocí mobilní aplikace či Beatové rozhledny, což je newsletter fungující od roku 2013, který týdně rozesíláme více než třiceti tisícům milovníkům rockové hudby. Typičtí Beaťáci jsou spíše muži, obvykle ve věku 30–60 let s vyššími příjmy, často podnikatelé.

Týdenní poslech: 561 000 lidí
Zásah: 290 000 posluchačů denně

Country rádio

První a nejsilnější rádio formátu country a folk v ČR oslovuje zejména lidi starší 40 let. Vysílá od srpna 1991, kdy bylo založeno jako první stanice formátu country hudby v Evropě. Dnes kromě country a folku najdete na jeho vlnách i populární hudbu 60. let, spirituál, trampskou hudbu, bluegrass nebo lidovou hudbu ze Skotska, Irska či Austrálie. Nechybí ani klasický rock and roll a jižanský rock. Zhruba 70 % vysílacího času je však věnováno domácím interpretům. Mezi vlajkové pořady patří hitparáda českých i zahraničních písniček Bonanza, Tuláckou stezkou s Vítkem Pěkným po naší vlasti, Karavana, která přináší opomenuté i nové písničky, Fígle a dobroty Františka Mlsoty, Trampské tamtamy, Polední siesta a Páteční speciály. Vyplout do světa country mohou posluchači na Country parníku na palubě lodi v Poděbradech či mohou zavítat na největší country festival v Česku Country fontána.

Vysoký podíl posluchačů klidného rádia do neklidné doby je z řad top manažerů a soukromých podnikatelů.

Týdenní poslech: 569 000 lidí
Zásah: 265 000 posluchačů denně

Radio Kiss

Tradiční značka českého rozhlasového trhu, kterou zná snad každý posluchač rádií. To je Radio Kiss. Jeho historie sahá do roku 1992. Později v 90. letech postupnými akvizicemi regionálních stanic vznikala rodina KISS rádií – Kiss 98 (Praha), Kiss Proton (Plzeň), Kiss Hády, Kiss Morava (Brno, Ostrava), Zlín Kiss Publikum (Zlín), Kiss jižní Čechy (České Budějovice), Kiss Delta (Mladá Boleslav, Pardubicko a okolí). 

V roce 2017 jsme spojili regionální studia pod centrální program. Nadále však v jednotlivých regionech tvoříme odlišné mutace, a nabízíme tak regionální pořady, zpravodajství, kulturní servis, předpověď počasí nebo reklamu. Sloganem rádia je „Be happy!“, což se odráží i na jeho programu, který má posluchače po celý den hlavně bavit. Hudebně rádio přináší především to nejlepší z 90. let. Zasahuje zejména mladší cílovou skupinu aktivních dospělých a nabízí pokrytí po celé České republice. Posluchači rádi vstávají s Ranním Kissem, od 10.00 do 14.00 je pobaví Michal Kavalčík, na něj navazují Radek Hrdina s Alešem Matouškem v Odpoledním Jumpu. Deset nejlepších songů volí posluchači v Kissparádě. Páteční večery roztančí Martin Hájek s Discopříběhem, středeční večery zase pořad Trance Party. Poslední novinkou jsou Noční Jukeboxy, kdy moderátoři od půlnoci do šesti do rána hrají na přání posluchačů. Oblíbenými akcemi pod hlavičkou rádia jsou KISSPARTY, které se konají pod širým nebem. O pořádnou dávku muziky a zábavy se vždy postarají moderátoři a DJs rádia Kiss. Vrcholem sezóny pro všechny Kissáky bude listopadové Millenium Explosion v O2 Arena Praha.

Týdenní poslech: 903 000 lidí
Zásah: 444 000 posluchačů denně

Radio 1

„Je hodně stanic, ale jen jedno rádio.“ Radio 1 je výjimečná rozhlasová stanice v českém éteru! Vzniklo na jaře roku 1991, ale skutečný začátek vysílání přišel na podzim roku 1990 během výstavy Totalitní zóna v podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné. Vysílání tehdy ještě pirátské rozhlasové stanice Stalin vzbudilo mimořádný ohlas, bylo ovšem po několika dnech úředně zastaveno. Petici za znovuobnovení vysílání a proti monopolu státního rozhlasu a televize podepsalo na 30 000 lidí. Na začátku roku 1991 bylo zařízení vráceno, a Radio 1 se tak stalo první českou soukromou nezávislou rozhlasovou stanicí v této republice. Radio 1 se od začátku své existence lišilo od ostatních komerčních stanic svou alternativní hudební dramaturgií, která není svázaná programovými pravidly. Hlavní charakteristikou Radia 1 je maximální otevřenost, a to jak k různorodým hudebním žánrům, tak i v přístupu k posluchačům. V programu nechybí komponované pořady a publicistické relace.

Nedílnou součástí filozofie Radia 1 je zejména živý kontakt s posluchači po celý den, stálý kulturní přehled o akcích v Praze i okolí, což dokazuje jak velké množství živých rozhovorů, tak například pravidelný Kulturní servis a okamžité zařazování nových nahrávek s akcentem na domácí tvorbu interpretů, kteří nabízejí neotřelé hudební postupy. Kromě moderátorských vstupů nabízí stanice celou řadu tematických pořadů, jako je například Knižní servis, Odvážné palce, Vintage Cool, Staré poledne. Pondělní večery patří cestování v pořadu Ešus, úterý Velké sedmě, středa Reflektoru, čtvrtky Hitparádě Radia 1, pátky pořadu Šejkr, sobotní večery pořadu Buzz a neděle představování Novinek na alternativní scéně.

Hlavní cílová skupina jsou především lidé ve věku 30–49 let, kterým nestačí mainstreamová nabídka ostatních rádií nejen v Praze – Radio 1 lze naladit i ve většině Středočeského kraje, v Plzni a okolí, Českých Budějovicích a okolí a Liberci a okolí.

Radio 1 je mediálním partnerem celé řady výstav, koncertů a festivalů.

Týdenní poslech: 74 000 lidí
Zásah: 27 000 posluchačů denně

Radio SPIN

Historie rádia SPIN spadá do prvních let nového milénia, kdy ho mohli posluchači naladit pouze v Praze na frekvenci 96,2 MHz. Jde o komunitní rádio pro nejmladší posluchače, kteří žijí ve velkých městech, a naladit ho tak od 1. dubna 2022 lze, kromě Prahy, i v následujících městech a jejich okolí: Plzni, Českých Budějovicích, Táboře, Jihlavě, Havlíčkově Brodu, Pardubicích a Hradci Králové, Liberci a Karlových Varech. Hraje nejvíc rapu v rapublice. Mezi interprety, kteří jsou se stanicí neodmyslitelně hudebně spjati, patří například 2PAC, 50 Cent, Eminem, z československé scény pak PSH, Maniak, Paulie Garand, DJ Wich, Ben Cristovao, Marpo a spousta dalších. Pravidelně se posluchači rádia SPIN potkávají s oblíbenými moderátory v čele s Ladislavem Poetou Zemanem, Danielem Ferencem, Romanem Blinkou nebo Janou Grunerovou.

Rádio SPIN je mediálním partnerem celé řady hudebních akcí, které jsou zaměřené na mladé návštěvníky.

Týdenní poslech: 56 000 lidí
Zásah: 24 000 posluchačů denně

Signál rádio

Začalo vysílat 13. září 1995 z Mladé Boleslavi pod názvem Rádio Jizera jako regionální stanice pro město a jeho okolí. První odvysílanou písničkou byla Moje malá premiéra od Petry Janů. Na Signál rádio se přejmenovalo k 1. prosince 2013, kdy zároveň začalo vysílat po celých středních Čechách a v Praze. Posluchačům přinášelo především české písničky z 60.–80. let v rámci sloganů „Rádio, které žije s vámi“ a „České melodie, které máte rádi.“ V září 2021 prošlo programovou změnou a posluchačům nyní přináší převážně světové písně 80. let 20. století., tedy „To nejlepší z 80. let.“

1. června 2022 vstoupilo navíc do digitálního vysílání DAB+, a jeho program tak posluchači naladí v multiplexu společnosti RTI cz v Praze, středních, západních a jižních Čechách.

Týdenní poslech: 36 000 lidí
Zásah: 21 000 posluchačů denně