Česko na grilu

Česko na grilu: Soutěžní show plná ohně a emocí startuje na Primě a prima+. Sledujte, jak si s úkoly porotců poradí soutěžní dvojice

19. března, 2024

Letní atmosféra, parta nažhavených soutěžících, souboj s grilem i surovinami. Emoce nad talíři plnými dobrot a také porotci, kteří umí podpořit, ale i vytáhnout soutěžící z komfortní zóny. V jedinečné show Česko na grilu se opět vrací ve své nejlepší formě Zdeněk Pohlreich a doprovodí jej kolega Martin Svatek. Pořadem provází oblíbení moderátoři Tomáš Zástěra a Patricie Pagáčová. Již od 23. března ve 20.15 na Primě.

Rozpálené grily, slunce nad hlavou, ale i napětí a pořádná dávka emocí – to je nová rodinná soutěžní reality show Česko na grilu. Deset párů složených z milovníků grilování se utká ve strhujícím souboji nad žhavými uhlíky o titul mistra grilu i zajímavou výhru, a to celé pod přísným dohledem nekompromisní poroty v podání Zdeňka Pohlreicha a Martina Svatka. Soutěžní dvojice složené z nadšených amatérů, kteří podlehli kouzlu ohně a dýmu, tvoří páry partnerské, kamarádské či rodinné. Jak práce ve dvojici ovlivní jejich strategii? A pro který pár bude souhra u grilu největší výzvou?

Soutěžící budou svá jídla připravovat nejen pro porotu, ale také pro hosty, kteří následně zhodnotí jejich kulinářské umění a zvolí grilmastera dne.

Deset dílů, deset dvojic. Náročný úkol, kdy musí soutěžící během časového limitu splnit specifické zadání týkající se určité suroviny či způsobu přípravy. To vše za pozorného dohledu porotců, kteří na konci hlavního úkolu ochutnají všechna jídla, a ta nejslabší pošlou do rozstřelu. Kdo se s vyřazovacím úkolem zdárně popere, a která dvojice soutěž opustí?

S postupujícími díly a ubývajícími soutěžními dvojicemi čekají zbývající soutěžící nové a nečekané překážky, ať jde o omezený výběr surovin, časový limit na výběr surovin, postupné odhalování plného zadání v průběhu grilování či mystery boxy. Kdo si se vším poradí a získá titul vítěze nové soutěžní reality show Česko na grilu?

Jak vysvětluje programová ředitelka skupiny Prima Alex Ruzek: „Grilování je v průběhu jarních a letních dní oblíbená aktivita. Je to skvělá příležitost k setkávání se s kamarády i širokou rodinou, kde se každý během přípravy masa a pochutin obrazně stává mistrem grilu. A přesně v tomto pohodovém duchu proběhne i naše soutěžní show. Jen ji okořeníme o taktiku, strhující rodinné příběhy, konflikty a napětí. Vždyť vyhrát půl milionu může jen jedna dvojice.“

V průběhu času bude vidět, jak se jednotliví soutěžící výkonnostně zlepšují, a to i díky trefným komentářům od porotců. Martin Svatek má jasno: „Grilování je samozřejmě aktuální věc. Je časově nenáročná, ale lidé jsou na to příliš uspěchaní. Ke grilu je třeba přistupovat s rozvahou. Češi dělají velkou chybu, že začnou dělat maso, a pak teprve přílohy, omáčky a shánět strávníky. Když se griluje, tak mají všichni čekat na maso, a ne maso na strávníky.Zdeněk Pohlreich vysvětluje, že na grilu se dá připravit úplně všechno: „Myslím si, že jsem se smířil s tím, že už to stejně nikdy nepochopím, ale na grilu se dá dělat opravdu všechno. Plamen je zdroj tepla, to je kuchyně.“ Patricie Pagáčová je přesvědčena o tom, že grilování je skvělým způsobem, jak si užít den s přáteli. „Atmosféra grilování je nedostižná. I v naší soutěži, kde je to hodně o nervech a časových limitech. I tak se to celé odehrává v duchu pozitivna – a to je přesně to, o čem má grilování být.“ Tomáš Zástěra shrnuje: „Opravdu se těšte. Vzhledem k tomu, že jsem miloval pořady Zdeňka Pohlreicha, tak bych si tuhle novinku pustil taky. Protože Zdeněk je studnice hlášek, jak poslat mile a s lidskou tváří někoho tam, kde opravdu nechcete být.“

Těšte se na výkon soutěžních dvojic a seznamte se s příběhy, které do soutěže dovedly: Dannyho a Danielu, Martina a Jirku, Davida a Vieru, Prikyho a Lucku, Dominiku a Denisu, Radka a Nikolu, Dona a Michala, Jeanu a Ritu, Janu a Romana, Helenu a Rada.

Rozpalte grily a sledujte napínavý souboj od 23. března ve 20.15 na Primě, s týdenním předstihem pak na prima+.