logo Prima

Skupina Prima rozšíří své působení na slovenském televizním trhu

14. března, 2024

Společnost FTV Prima získala tento týden od české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licence na vysílání televizních kanálů Prima COOL SK a Prima LOVE SK, jejichž vysílání bude směrováno pro území Slovenska. K televizním divákům se tyto kanály dostanou ještě v průběhu roku 2024. Skupina Prima působí na Slovensku již od roku 2017 s televizním kanálem Prima PLUS, od roku 2020 tam šíří i zpravodajský kanál CNN Prima NEWS.

„Naším hlavním cílem při vstupu na slovenský televizní trh bylo, abychom i divákům na Slovensku přinesli to nejlepší z vlastní tvorby skupiny Prima. Tenhle cíl se nemění. Co se v uplynulém období změnilo výrazně, je navýšení výroby originálních formátů různých žánrů, které divákům přinášíme. Vnímáme zájem o tento obsah u slovenských diváků a nové tematické kanály pro něj poskytnou vhodný prostor. Svým obsahem nové kanály pro slovenský trh navážou na úspěch našich prvních tematických stanic. Prima COOL letos slaví již patnácté výročí, takže je na co navazovat,“ přibližuje generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

Prvním z dvojice televizních kanálů, které v nabídkách satelitních, kabelových a IPTV operátorů na Slovensku brzy přibydou, bude ještě v první polovině roku kanál Prima COOL SK. Podrobnosti programové skladby, kterou kromě vlastní tvorby doplní i vybrané akviziční tituly, představí skupina Prima veřejnosti již brzy.

Spolu se startem nového tematického kanálu Prima COOL SK dojde také ke změně názvu televizního kanálu Prima PLUS na Prima SK.

„Jsme rádi, že můžeme všem generacím diváků na Slovensku nabídnout rodinnou televizní stanici Prima SK, která pravidelně přináší novinky z premiérové tvorby skupiny Prima. Jen od ledna letošního roku měli možnost diváci sledovat osm nových rodinných, zábavných nebo kriminálních seriálů, které doplňují další pořady. Těší nás, že můžeme rozšířit nabídku na Slovensku o dva nové kanály, a věříme, že si také brzy najdou oblibu u diváků,“ dodává Alex Ruzek, programová ředitelka skupiny Prima.

Na kanálu Prima PLUS, respektive již brzy Prima SK, přibydou i další programové novinky. Úvod roku plný premiérových seriálů bude od 1. dubna pokračovat svěžím, romanticko-komediálním příběhem ze sluncem zalitého pobřeží Jadranu pod názvem Lež na pláži. Už v nejbližších týdnech přibydou ve vysílání kanálu i úspěšné adaptované licencované zábavné formáty Inkognito a Máme rádi Česko. Těmi provází oblíbený moderátor Libor Bouček, který v nich hostí spoustu známých tváří.

Diváci na Slovensku mají od roku 2020 navíc možnost sledovat i zpravodajství platformy CNN Prima NEWS, které spolu s dalšími lifestyleovými a dokumentárními pořady přináší stejnojmenný kanál dostupný v nabídkách operátorů.