Superdebata Hledá se prezident

Superdebata Hledá se prezident zasáhla téměř 1,8 mil. diváků

12. ledna, 2023

Druhá předvolební Superdebata Hledá se prezident na hlavním kanále Prima a zpravodajské stanici CNN Prima NEWS zasáhla 1 795 000 všech dospělých diváků. Pořad dosáhl share 25,65 % v CS 15+, a stal se tak vítězem hlavních večerních pořadů. Na prvním místě zabodoval také u strategické cílové skupiny 15–69 let i u mladších diváků v CS 15–54 let. Na webu CNNPrima.cz měla debata celkem 289 200 zobrazení. V ostré diskuzi se utkali armádní generál ve výslužbě Petr Pavel a ekonomka Danuše Nerudová. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš nakonec do studia nedorazil.

„Chci především poděkovat celému týmu. S naší Superdebatou jsme zvítězili ve všech důležitých cílových skupinách. Nabídli jsme skvělý mix obsahu a atraktivního představení obou kandidátů, doplněný o možnost hlasovat přes SMS a QR kód. Ve volebním vysílání samozřejmě dál pokračujeme. Na sobotu máme připravené interaktivní volební studio, které spolu s daty STEM a STEM/MARK nabídne při sčítaní a analýze hlasů úplně něco nového,“ říká Pavel Štrunc, šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS.

A na co dalšího se diváci mohou těšit? V pátek 13. ledna si pro ně CNN Prima NEWS připravila od 8.00 speciální vysílání Nového dne, kam přijalo pozvání všech osm kandidátů na prezidenta republiky. Moderátorka Markéta Fialová bude naposledy zpovídat všechny prezidentské kandidáty, a jistě tak pomůže nejen do poslední chvíle nerozhodnutým voličům, ale i divákům, kteří si chtějí potvrdit své rozhodnutí.

V sobotu 14. ledna pak mohou diváci sledovat rozsáhlé speciální volební vysílání v dynamickém studiu, které je vytvořeno po vzoru americké CNN. Čtveřice moderátorů představí aktuální výsledky, exkluzivní komentáře i detailní analýzy na interaktivní obrazovce Magic Wall, včetně pohledu do měst, ve kterých se budou volby rozhodovat. Nebude chybět ani predikce výsledků, díky kterým se diváci dozví jméno postupující dvojice do druhého kola a o dva týdny později i absolutního vítěze, a to jako první v Česku. Finální prezidentská Superdebata bude 25. ledna od 20.15 opět na hlavním kanále Prima a CNN Prima NEWS.

Zdroj: ATO-Nielsen, podm. reache 3 min. souvisle, CS 15+, ke dni 12. 1. 2023

Superdebata Hledá se prezident 2