Prima Technologies logo

Skupina GES GROUP zakládá novou společnost Prima Technologies

4. ledna, 2023

Nová společnost Prima Technologies bude zajišťovat kompletní správu ICT pro všechny společnosti z portfolia skupiny GES GROUP. Její služby bude využívat i mediální skupina Prima.  

„Synergicky upevňujeme spolupráci firem napříč GES GROUP, proto jsme se rozhodli, že kompletní správu ICT zařadíme pod nově vzniklou společnost Prima Technologies, do jejíchž řad přichází kompletní tým zkušených IT odborníků ze skupiny Prima v čele s Tomášem Růžičkou, dosavadním ředitelem IT skupiny Prima. Toto uspořádání nám umožní lepší využití zdrojů, zvýšení kvality poskytovaných služeb a sjednocení bezpečnostních politik. Další nezanedbatelnou výhodou bude sdílení postupů a zkušeností s digitalizací firemního prostředí napříč skupinou GES GROUP. Celkem budeme zajišťovat ICT služby pro více než 30firem a 2500 uživatelů,“ říká Josef Stránský, ředitel technologií GES GROUP, který je zároveň zodpovědný i za technologie mediální skupiny Prima.

Prima Technologies sídlí na adrese skupiny Prima, kde se také nachází centrum, ze kterého je odbavováno vysílání deseti televizních stanic skupiny Prima, včetně zpravodajské platformy CNN Prima NEWS, šesti rádií ze sítě Radio United Broadcasting i bohaté portfolio webů.

GES GROUP je soukromá česká finanční skupina, která na trhu působí od roku 1990. Skupina se zaměřuje na oblasti průmyslu, zemědělství, médií a nemovitostí. Klíčovými podniky a značkami jsou ZVVZ GROUP, AGROZET České Budějovice, KOH-I-NOOR Mladá Vožice, FLEXIBAU, GES REAL a skupina PRIMA, do které patří deset televizních stanic v čele s první českou komerční stanicí Prima, řada online projektů, šest rozhlasových stanic, včetně multimediálního projektu CNN Prima NEWS. Skupina je aktivní i v oblasti dynamických odvětví, jako je e-sport a gaming, kde působí prostřednictvím společnosti PLAYzone. Mediální aktivity doplňuje i obchodní zastupitelství Media Club, které zajišťuje prodej reklamy pro více než čtyřicet médií z oblasti televizního a rozhlasového vysílání, internetových médií i časopisů.