Martin Černý

Skupina Prima má nového ředitele controllingu

26. října, 2022

Novým ředitelem úseku controllingu skupiny Prima se stal od října Martin Černý. Tento zkušený controller přichází do mediálních vod ze společnosti ViaPharma, která se zabývá distribucí léčiv a má vazbu na retailový řetězec Dr. Max. Juraj Smetana, který doposud tuto pozici zastával, se bude nadále v controllingu věnovat rozvojovým projektům a jejich strategickému plánování. Obě pozice budou reportovat přímo finančnímu řediteli skupiny Prima, Ladislavu Musilovi.

Martin Černý začínal svou profesní kariéru v oblasti controllingu před dvaceti lety. Během této doby působil v mnoha oborech napříč trhem, jako jsou např. společnosti Xerox, Arval či Antalis. Posledních devět let pracoval ve společnosti ViaPharma. Na finančnictví ho baví práce s čísly i možnost podílet se na řízení firmy.

„Jsem rád, že mohu být součástí týmu Primy, a věřím, že brzy přispěji k dalšímu růstu úspěšné firmy. Za každým číslem, které projde controllingem, stojí příběh a naším úkolem je všechny ty příběhy poskládat dohromady. Ve skutečnosti je ale ekonomická efektivnost firmy určována chováním lidí, nikoli čísly v Excelu,“ říká ke své nové pozici Martin Černý, ředitel úseku controllingu skupiny Prima.