Prima MAX 7. narozeniny

Sedm let filmového štěstí oslavila Prima MAX

23. listopadu, 2022

Filmy na MAX si diváci užívají už sedm let. V neděli 20. listopadu totiž v pořadí pátý kanál skupiny Prima oslavil další narozeniny. Pro diváky si připravil na listopad i prosinec celou řadu oceňovaných snímků, mezi nimi nechybí ani oblíbené české tituly a samozřejmě premiérové filmy. Narozeniny kanál slaví i novou marketingovou kampaní s podtitulem „Sedm let filmového štěstí“. Za posledních dvanáct měsíců vzrostl share kanálu v celodni na historicky nejvyšší hodnotu – 3,20 % v CS 15–69.

„Těší nás, že diváky filmový obsah stále baví a popularita kanálu Prima MAX roste. V naší obchodní cílové skupině 15–69 dosáhl kanál za posledních dvanáct měsíců na historicky nejlepší share, 3,20 % v celodni. Od samého začátku svého vysílání se Prima MAX drží přehledného vysílacího schématu, ve kterém si každá divácká skupina najde to své. Dokazují to koneckonců i velmi žánrově různorodé tituly, které se za poslední rok těšily největší sledovanosti,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima.

TOP 10 nejsledovanějších filmů na Prima MAX v roce 2022 v CS 15+

Oslavu sedmých narozenin kanálu podporuje také marketingová kampaň, zdůrazňující žánrovou pestrost, kterou Prima MAX divákům svými filmy přináší. Komunikační mix kampaně zahrnuje printové inzerce, venkovní reklamu po celé České republice i silnou komunikaci na sociálních médiích. Všechny vizuály spojuje jednotný slogan, který si hraje se šťastnou narozeninovou číslovkou sedm: „Sedm let filmového štěstí.“

Narozeninový měsíc odstartovala Prima MAX 1. listopadu, a to doslova tornádem ve snímku 13 minut. V premiérovém Léku na život nabídla 10. listopadu dramatickou návštěvu v tajemné léčebně. 16. listopadu přenesl kanál diváky do 22. století v premiéře snímku Ad Astra: Osudová mise v hlavní roli s Bradem Pittem. V rámci programu narozeninového měsíce nemohly chybět ani oceňované snímky, například Tři billboardy kousek za Ebbingem (14. listopadu), Skrytá čísla (23. listopadu ve 20.00) nebo Zlo s lidskou tváří (24. listopadu ve 22.00). Na Mikuláše se pak v premiérovém thrilleru Noční bouře představí Nicolas Cage a na obrazovky o dva dny později dorazí i nová francouzská komediální detektivka Záhada v Saint-Tropez.

Pátý kanál s převážně filmovým obsahem své vysílání zahájil 20. listopadu 2015 českou televizní premiérou hitu Vlk z Wall Street, kterou si nenechalo ujít 135 tisíc diváků v CS 15+ s podílem na sledovanosti 3,98 %. Už od začátku vysílání se Prima MAX drží ustáleného vysílacího schématu – pondělky jsou věnovány lehčímu žánru. Úterky se nesou v duchu akčních filmů, zatímco středy se blýskají exkluzivním obsahem v podobě oscarových a hollywoodských trháků. Čtvrteční večery ovládly české filmy, ať už se jedná o žhavé novinky či již legendární klasiky. Od pátku do neděle diváky čeká pestrá nabídka filmových hitů.

Podobně jako ostatní značky z portfolia skupiny Prima se také Prima MAX divákům ukazuje i mimo televizní obrazovky. Letos proběhl pod taktovkou agentury SOLOOTIONS již šestý ročník tradičního letního MAX kina na střeše Centra Černý Most, které divákům každý čtvrtek v průběhu léta nabízelo filmové trháky ke zhlédnutí zcela zdarma na místě s jedinečnou atmosférou.

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni 4. 11. 2022