Prima ZOOM

Prima ZOOM začala vysílat 1. února 2013 jako čtvrtý kanál skupiny Prima. V tu dobu se jednalo o jedinou bezplatnou dokumentární stanici v České republice. Průměrný celodenní share Prima ZOOM je 1,96 % v CS 15–69 let.

Ve čtrnácti tematických blocích divákům pravidelně nabízí nejlepší dokumenty od světových produkčních společností v čele s BBC, National Geographic, Discovery nebo ZDF, ale i oblíbenou českou tvorbu. Kanál sledují především muži (66 %) a sledující patří převážně do prémiové socioekonomické skupiny A nebo B (25 % diváků).

Prima ZOOM je také mediálním partnerem prestižních akcí a institucí, např. Prima ZOOM WorldFilm – cestovatelský festival v rámci Holiday World, Expediční kamera, Czech Press Photo, Czech Nature Photo, Czech Photo Center, World Press Photo, Festival Banff, Cestopis roku (Cena Hanzelky a Zikmunda) či Krokodýlí ZOO Protivín a další.

Prima ZOOM navíc podporuje vlastní českou dokumentární tvorbu, která patří mezi divácky nejúspěšnější pořady – např. Miroslav Zikmund: Cesta stoletím, Utajené příběhy českých dějin, Srdcaři v Africe, Srdcaři na severu, Tatra kolem světa 2, Polární putování s Petrem Horkým, které představuje jeho dobrodružství v Antarktidě.

Brand Prima ZOOM doplňuje stejnojmenný časopis zaostřený na poznání, který jako exkluzivní čtvrtletník vychází od května 2018. Jeho šéfredaktorkou je uznávaná novinářka, fotografka a válečná reportérka Lenka Klicperová. Kromě tematických článků, které odrážejí pestrou programovou nabídku TV kanálu, přináší vždy unikátní rozhovor s významnou českou osobností. V loňském roce se na obálce prestižního magazínu nejen o přírodě, historii a vědě objevili zpěváci Marie Rottrová, Dan Bárta, Vojtěch Dyk a jaderná inženýrka Dana Drábová. V letošním prvním, březnovém vydání se můžete těšit na prémiový rozhovor s hercem Markem Němcem. Titul vydává skupina Prima podobně jako ostatní časopisy pod hlavičkou agentury SOLOOTIONS.