Prima v létě nabídne premiérové filmy, novou soutěžní show i oblíbenou oddechovou klasiku

11. června, 2024

Skupina Prima pro své diváky připravila na letošní léto rozmanitý program, ve kterém si na své přijdou milovníci všech žánrů. Páteční večery budou už od 21. června patřit soutěžní show Kdo se ptá?, kterou provede oblíbený moderátor Martin Dejdar. Televizní premiéry se dočkají filmy Děti Nagana i Top Gun: Maverick a celou řadu premiérových snímků nabídnou také tematické kanály skupiny. prima+ uvede nově komedii Jak přežít svého muže a uvede zbrusu nový formát Ve službě: Za mřížemi, který zprostředkuje unikátní návštěvu světa za mřížemi z pohledu odsouzených i těch, kteří na ně dohlížejí.

Česko se v druhé polovině června začlení mezi plejádu zemí napříč světem, jejichž televizní diváci si oblíbili soutěžní show Who is Asking?. Prima soutěž uvede pod názvem Kdo se ptá? a moderovat ji bude Martin Dejdar. První díl uvidí diváci Primy už v pátek 21. června v hlavním vysílacím čase 20.15 nebo v týdenní předpremiéře na prima+. Princip vědomostní soutěže spočívá v zodpovídání záludných otázek, jež soutěžícím pokládají běžní lidé. Ti své otázky natáčí na mobilní telefon a zasílají je do studia. Dvě dvojice soutěžících si z velkoplošné obrazovky vybírají tváře dotazovaných, aniž by tušily, jaké otázky pro ně mají přichystané. Prochází třemi koly až k vítězství jednoho páru. V deseti dílech vědomostní show Kdo se ptá? vystoupí také například Daniela Brzobohatá, Aleš Háma, Michal Suchánek s dcerou Berenikou, manželé Tomešovi, manželé Koptovi, Igor Bareš, Kristýna Frejová, Veronika Žilková, Adéla Gondíková, Petr Vacek, Ivana Jirešová a další. Peníze, které známé osobnosti v soutěži vyhrají, jsou určeny na charitativní účely.

Kromě Martina Dejdara se na hlavním kanálu mohou diváci těšit hned na několik filmových premiér.
7. července dorazí na obrazovky Rychlej Charlie v hlavní roli s Piercem Brosnanem, o týden později pak budou Melissa Roxburghová a John Malkovich V zajetí mysli. Poslední červencový čtvrtek přinese televizní premiéru cenami ověnčeného rodinného snímku Děti Nagana. Prázdninovou filmovou plejádu pak měsíc nato uzavře v premiéře vysílaný hit Top Gun: Maverick. Z oblíbených pořadů, které neodmyslitelně patří k uvolněné letní atmosféře, se ve vysílání objeví například série filmů o Jurském parku či Indianu Jonesovi nebo seriál Malý pitaval z velkého města.

Celou řadu nových pořadů pak nabídne streamovací služba prima+. Na uvolněnou letní vlnu naladí diváky české komedie – například pokračování oblíbeného seriálu Hořký svět 2 z prostředí rodinného pivovaru. Od 22. června bude dostupný film Matka v trapu a od 5. července Jak přežít svého muže. Na loňský úspěch série Bez lítosti naváže od 9. července nový formát s názvem Ve službě: Za mřížemi. Tento unikátní počin vůbec poprvé umožní nahlédnout do míst, kam se kamery běžně nedostanou, a přinese návštěvu světa za mřížemi z pohledu odsouzených i těch, kteří na ně dohlížejí.

S novinkami nezůstane pozadu ani Prima COOL, která letní premiérovou sérii odstartuje 24. června s novým reality seriálem Escape. Pořad z vlastní tvorby bude už o týden dříve dostupný i ve videoslužbě prima+.

6. července nabídne Prima COOL snímek podle historických událostí Bitva v ústí Šeldy. Od středy 10. července se pak kanál zahalí do žluté – v podvečery totiž nabídne premiérovou 35. řadu seriálu Simpsonovi. 21. července se na obrazovky vrátí Sarah Michelle Gellarová coby již kultovní a neporazitelná Buffy, přemožitelka upírů.

Ani filmový kanál Prima MAX nebude prázdninově zahálet. Divákům nabídne 3. července na Oscara nominovaný snímek Cyrano v hlavní roli s Peterem Dinklagem. 9. července naváže dalším snímkem, tentokrát nominovaným na cenu Saturn Award – Bradley Cooper se představí coby Všemocný. Konec července přinese premiéru snímku K sežrání, který byl nominován na Critics Choice Awards. V polovině srpna se Bella Thorne a Malin Åkerman poperou Na férovku.

Prima KRIMI na nedělní večery už od 23. června pozvala na své obrazovky oblíbenou vyšetřovatelku Veru Stanhopeovou v nových epizodách série Zločiny z vřesovišť. Pro příznivce zamilovaných příběhů přinese novinku i Prima LOVE, která od 9. srpna odvysílá novinku Zvrat osudu.