Autosalon.tv

Fotr na tripu a Autosalon.tv lámou rekordy

14. června, 2024

Květen byl ve znamení Fotra na tripu. Sedmá řada zábavně cestovatelského pořadu natočená v Jižní Koreji, která se právě v premiéře vysílá na televizních kanálech Prima a Prima COOL, dosáhla v některých epizodách ve věkové skupině 18+ rekordního zásahu (Reach dle metodiky nezávislého měření ATO Nielsen) více než 300 tisíc diváků! Prozatím nejlepšího výsledku dosáhla sedmá epizoda s premiérou 22. května se zásahem 329 tisíc diváků. Podrobnosti v příloze.

Na vlně úspěchů televizního Fotra se nese i stejnojmenný cestovatelský web, který je částečně propojen s pořadem, ale z větší části generuje vlastní obsah. Fotrnatripu.tv navštívilo v květnu dle Google analytics rekordních 234 tisíc diváků. Podrobnosti opět v příloze. Web je tak na nejlepší cestě stát se nejsledovanějším cestovatelským magazínem v českém online prostředí.

Rekordních čísel dosáhla i sociální média spjatá s Fotrem na tripu. Instagram Pepy Vrtala má v době tvorby této zprávy 102 702 sledujících a za posledních 90 dnů oslovil svým obsahem více než 700 tisíc účtů.

Pozoruhodných čísel dosahoval v květnu i motoristický Autosalon.tv. Některé epizody se zásahem (Reach dle ATO Nielsen) ve věkové skupině 18+ přiblížily 400 tisícům diváků a všechny drtivě porazily konkurenční pořady na ČT a Nově. Webu Autosalon.tv se v květnu podařilo letos podruhé na měsíční bází z hlediska počtu reálných uživatelů (RU) porazit konkurenční Auto.cz. Facebookový profil Autosalon.tv oslovil v květnu rekordních více než 1,5 miliónu uživatelů. Důkazy a podrobnosti opět v přílohách.

Autosalon i Fotr na tripu jsou nově mnohem více vidět i na Slovensku. Díky květnovému spuštění vysílání stanice Prima COOL SK lze u našich východních sousedů Autosalon shlédnout v televizi denně (!) a Fotra na tripu dvakrát týdně.

Úspěšnými projekty Autosalon.tv a Fotrnatripu.tv se vydavatelství CAR PR MEDIA daří oslovovat dvě poněkud rozdílné, ale z hlediska klientů obě velmi zajímavé cílové skupiny diváků a uživatelů. Zatímco Autosalon.tv je zaměřen více na muže v nejlepším věku, majitele automobilů, u Fotra na tripu je podíl mužů a žen přibližně 50:50 a oslovuje ve velké míře cestovatele, vysokoškoláky, rodiny a nejvyšší příjmové skupiny.