CNN Prima NEWS roste čtvrtý rok v řadě: K výročí naděluje divákům videopodcasty a připravuje nové projekty

3. května, 2024

Zpravodajská stanice CNN Prima NEWS meziročně zvýšila svůj podíl na sledovanosti, který se za poslední rok ustálil na 1,91 % v CS 15+. Server CNNPrima.cz se umisťuje mezi TOP 5 nejnavštěvovanějšími zpravodajskými weby v Česku. Loni navíc zpravodajská multiplatforma zahájila expanzi na videopodcastový trh s divácky oceňovanými projekty HLASY ZLOČINU a Generace deprese. Ke čtvrtému výročí multiplatforma přinese divákům hned dva nové videopodcastové tituly, nové studio a připravuje i další nové pořady, které souhrnně zaštítí značkou CNN Prima NEWS Podcast. Úspěch u diváků zaznamenaly letošní speciály v rámci supervolebního roku. Už začátkem června se diváci můžou těšit na rozsáhlé volební studio i předvolební debaty k evropským volbám, na podzim pak ke krajským a americkým prezidentským volbám. Kromě toho CNN Prima NEWS letos v únoru úspěšně představila nové grafické pojetí kontinuálního zpravodajství a HLAVNÍCH ZPRÁV.

„Tým CNN Prima NEWS odvedl za poslední rok obrovský kus práce a patří mu velký dík za to, že se naší multiplatformě daří získávat stále nové diváky, uživatele i posluchače. Každý měsíc zasáhneme v průměru skoro 7 milionů lidí. Hledáme stále nové příležitosti. Vedle řady televizních projektů jsme se vrhli na trh s podcasty a po pouhých několika měsících se z naší značky HLASY ZLOČINU stal fenomén se stabilní diváckou základnou a miliony přehrání a shlédnutí na několika streamovacích platformách. Tak daleko jsme se dostali hlavně proto, že nechceme jen čekat a přešlapovat na místě. I proto pod naší značkou CNN Prima NEWS Podcast uvádíme hned dva unikátní projekty s velkým potenciálem, které uvidíte i v televizi. A můžu prozradit, že to všechno je jenom začátek,“ říká ředitel zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Martin Švehlák.

Dvě videopodcastové novinky i premiérové díly úspěšných pořadů

Spáleniště… Příběhy hasičů je nový projekt moderátora Krimi zpráv Matěje Rychlého. Společně s vyšetřovatelem Martinem Kavkou budou vyprávět příběhy těch největších a nejděsivějších požárů posledních let. A hrdinů, kteří je pomáhali likvidovat i vyšetřovat. Byla to nehoda, nebo úmysl? Jak vypadá pátrání po příčinách a vzniku požárů? A co rozhoduje při zachraňování životů? Pozvou si k tomu i zajímavé hosty. S hasiči o hasičích. To je Spáleniště. Pravidelně ho diváci budou moci sledovat každou v sobotu ve 14.25 na CNN Prima NEWS. Dvojnásobnou premiéru hned dvou dílů uvidí v sobotu 4. května ve 13.55 a ve 14.25 na CNN Prima NEWS. 

Vedle toho se diváci můžou těšit na nové díly videopodcastu Generace deprese s Terezií Tománkovou, která se svými hosty nabídne dospělým možnost pochopit trápení a stesky jejich dětí a také předejít krizovým situacím, kterým nejmladší generace musí stále častěji čelit. Sedmidílnou sérii můžete sledovat každou neděli od 5. května ve 22.30 na CNN Prima NEWS.

Další výraznou novinkou je videopodcast Do pohody s Marianem Jelínkem, který moderuje Lucie Čermáková. Věhlasný kouč sportovních hvězd i vrcholných manažerů poradí, jak se vypořádat s našimi každodenními problémy – výchovou dětí, partnerským soužitím či osobními krizemi. Češi padají do propastí a my se jim budeme snažit pomoct. Zapojí se i diváci svými konkrétními dotazy. Do pohody s Marianem Jelínkem, poradna zdarma pro lepší život. Již brzy na CNN Prima NEWS.

Pokračuje i vlajková loď podcastů CNN Prima NEWS HLASY ZLOČINU s novináři Václavem Janatou a Jakubem Kvasničkou, kteří rozebírají největší kriminální kauzy posledních let. Videopodcast se pravidelně umisťuje na nejvyšších příčkách v žebříčcích poslechovosti na streamovacích platformách a na YouTube.com zaznamenal už přes 5 milionů přehrání. V přípravě je i vydání první knihy HLASY ZLOČINU, která nabídne pohled do pozadí 13 proslulých kriminálních případů, které zahýbaly Českem.

Všechny videopodcasty uvidíte premiérově na obrazovkách CNN Prima NEWS a následně na webu CNNPrima.cz, nejrozšířenějších podcastových platformách či YouTube.com.

Vysílání CNN Prima NEWS v uplynulém roce posílily také dva nové publicistické formáty. Pořad PRIMA MĚSTO, ve kterém tým Zpráv z regionů – krajští reportéři a moderátorka Markéta Fialová – představují divákům zajímavé obce a města ze všech koutů Česka. V pořadu PRIMA HISTORIE pak moderátor Karel Rychlý ve spolupráci s odbornými pracovníky Vojenského historického ústavu a prostřednictvím tamních sbírek přibližuje každý týden významné osobnosti a události našich dějin. Letos v únoru navíc CNN Prima NEWS úspěšně představila nové grafické pojetí kontinuálního zpravodajství, Hlavních zpráv, sportu i počasí.

Uplynulý rok na CNN Prima NEWS v číslech

Sledovanost CNN Prima NEWS každý rok roste. Ten zatím poslední byl sharově historicky nejsilnější v celodni i v prime time, a to jak v CS 15+, tak i obchodní CS 18–69. V první zmíněné cílové skupině dosáhla stanice od loňského května share 1.91 %. Daří se tradičním zpravodajským a publicistickým formátům, jako je PARTIE Terezie Tománkové, která se pravidelně umisťuje na špici víkendových politických diskusí – průměrně každý týden zasáhne 621 000 diváků, večernímu diskuznímu pořadu 360° i speciálním projektů, jako byla například předvolební Superdebata lídrů z Bruselu, kterou 10. dubna 2024 v hlavním vysílacím čase v CS 15+ sledovalo 190 tisíc diváků při share 8,40 % a celkově speciální vysílání tento večer zasáhlo 492 000 diváků v CS 15+. Právě volební speciály v rámci letošního supervolebního roku jsou jednou z hlavních letošních priorit CNN Prima NEWS. Volební studio k americkému superúterý v rámci primárek se v noci na 6. března stalo nejsledovanějším zpravodajským nočním vysíláním. V čase 23.55–5.45 dosáhl speciál na share 6,52 %

„Speciální projekty, volební speciály i předvolební debaty tradičně přitahují k televizním obrazovkám největší počet diváků, kteří sledují zpravodajství, a pro prestiž a image zpravodajské stanice jsou klíčové. Moc si vážíme pozitivních reakcí diváků, kteří naše speciální vysílání sledují ve stále větším počtu a poskytují nám důležitou zpětnou vazbu. Poděkování patří celému zpravodajskému týmu za realizaci náročného konceptu volebních studií založených na detailní práci s daty, a to jak k domácím, tak i zahraničním událostem, která – jak jsem přesvědčen – nemá na českém televizním trhu obdoby. Diváci se mohou těšit na další inovace a komplexní pokrytí voleb do Evropského parlamentu, krajských a senátních voleb i amerických prezidentských voleb,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Tomáš Vojáček.

Web CNNPrima.cz má v průměrně téměř 3 miliony RU měsíčně

CNN Prima NEWS je multiplatforma, která těží z propojení silné televizní a online redakce. Web CNNPrima.cz se minulý rok pravidelně umisťoval v TOP 5 mezi nejnavštěvovanějšími zpravodajskými servery. Za loňský rok nashromáždil přes 372 milionů page views a pochlubit se může průměrnou měsíční návštěvností 2,9 milionu reálných uživatelů.

„CNNPrima.cz patří pravidelně mezi nejnavštěvovanější zpravodajské weby v Česku. Zdrojem informací jsme každý měsíc pro téměř tři miliony čtenářů. Naše multiplatforma je hodně o multimediálnosti, a i proto mě těší, že řada uživatelů k nám nejde jen za textem, ale i za video obsahem. Například loni v červenci jsme zaznamenali přes 44 milionů přehrání videí,“ říká ředitel online zpravodajství a zástupce ředitele zpravodajství a publicistikyCNN Prima NEWS Tomáš Večeřa. 

CNN Prima NEWS aktuálně připravuje celou řadu pořadů zaměřených na spotřebitele, například na tematiku zdravotnictví, ale i dalších, o kterých budeme včas informovat.

zdroje: ATO – Nielsen, NetMonitor – SPIR – Gemius